Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer silk base human hair topper, 4 clips volumizer hair extension, human hair clip in volumizer, dark brown single clip human hair extensions and brown single clip hair streaks.
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy |
| Set Content | 3 Pieces |
| Hair Length | 16 in |
| Hair Weft | TOPPER |
| Application | Clip In Use |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Usage/Application | Personal |
| Material | Human Hair |
| Length | 16 inch |
| Base Type | Silk Base |
| Gender | Women |
| Is It Washable | Yes |
| Weight | 120 gm |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair Style | Straight |
| Color | Black |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Color | Natural Black |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Set Content | 3 Pieces |
| Color | Black |
| Hair Length | 24 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Usage/Application | Personal |
| Length | 24 inch |
| Base Type | Lace Base |
| Is It Washable | Yes |
| Gender | Women |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair weight | 100g |
| Hair Style | Straight |
| Hair Texture | Wavy |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Set Content | 4 PIECES |
| Color | Black |
| Hair Length | 24 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Length | 22 inch |
| Usage/Application | Personal |
| Base Type | Lace Base |
| Gender | Women |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair weight | 100g |
| Hair Style | Straight |
| Hair Texture | Wavy |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Set Content | 3 Pieces |
| Color | Brown |
| Hair Length | 18 in |
| Hair Color | Dark Brown |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Length | 20 inch |
| Usage/Application | Parlour |
| Base Type | Lace Base |
| Weight | 120 gm |
| Is It Washable | Yes |
| Hair Style | Wavy |
| Hair Texture | Straight |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Set Content | 1 PIECE |
| Color | Brown |
| Hair Length | 14 in |
| Hair Color | Natural Brown |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Length | 30 inch |
| Usage/Application | Personal |
| Base Type | Silk Base |
| Weight | 160 gm |
| Is It Washable | Yes |
| Hair Style | Wavy |
| Hair Texture | Straight |
Medium Brown Single Clip Hair Streaks Human Hair Extensions are a great way to add depth, dimension, and a natural pop of color to your hair.
Aarti Jha (Sales Executive)
Growth Exports
Ground Floor, House No-B-139, Gali No-09, Shalimar Village
New Delhi - 110088, Delhi, India