Our product range includes a wide range of invisible side cover patch, permanent hair extension and invisible/seamless clip extension.
₹ 2299 / Piece Get Latest Price
| Hair Texture | Straight |
| Length | 16 inch |
| Set Content | 3 Pieces |
| Texture | Straight |
| Hair Type | Human Hair |
| Material | 100% Human hair |
| Hair Grade | 1B |
| Color | Black |
| Hair Length | 16 in |
| Extension Type | Clip-in |
| Hair Color | Natural Black |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Brand | Growth |
| Sales Package | PACK OF 1 |
| Total Width | 50 gram |
| Minimum Order Quantity | 20 per week |
| Usage/Application | Personal |
| Type Of Packaging | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Remy |
| Texture | Body Wave |
| Length | 30 inch |
| Hair Style | Straight |
| Extension Type | I-Tip |
| Hair Color | Natural Brown |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Is It Washable | Yes |
| Gender | Women |
| Usage/Application | Parlour |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Permanent Hair Extensions are a long-lasting solution for adding volume, length, and color to your natural hair.
₹ 1199 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Set Content | 14 |
| Color | Black |
| Hair Style | Straight |
| Hair Length | 12 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Length | 16 inch |
| Usage/Application | Personal |
| Base Type | Lace Base |
| Is It Washable | Yes |
| Gender | Women |
| Weight | 120 gm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Aarti Jha (Sales Executive)
Growth Exports
Ground Floor, House No-B-139, Gali No-09, Shalimar Village
New Delhi - 110088, Delhi, India