We are a leading Manufacturer of fluorescent green single clip human hair extensions, wavy clip on hair extensions, light brown single clip human hair extensions, dark green single clip human hair extensions and 4pcs clips volumizer hair extension from New Delhi, India.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Color Shade | FLUORESCENT GREEN |
| Material | Human Hair |
| Attachment Type | Clip In |
| Hair Style | Straight |
| Color | GREEN |
| Hair Texture | Straight |
| Set Content | 1 CLIP |
| Hair Length | 18 in |
| Hair Color | FLUORESCENT GREEN |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Length | 16 inch |
| Usage/Application | Personal |
| Base Type | Lace Base |
| Weight | 160 gm |
| Is It Washable | Yes |
Fluorescent Green Single Clip Hair Streaks Human Hair Extensions are a bold, eye-catching way to add vibrant color to your hair, perfect for those who want to make a statement.
₹ 7500 / Pack Get Latest Price
| Length | 20 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Set Content | 7 Pieces |
| Material | Human Hair |
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Style | Wavy |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Clip In Set |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Hair Origin | Indian |
| Brand | Growth |
| Hair Grade | Remy Unprocessed hair |
| Usage/Application | Personal |
| Type Of Packaging | Box |
| Virgin Hair | yes |
| Delivery Time | 2 days |
| Durable Time | 1 day |
| Features | Indian hair |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Pack
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Hair Texture | Wavy |
| Set Content | 3 Pieces |
| Color | Brown |
| Hair Style | Wavy |
| Hair Length | 16 in |
| Hair Color | Light Brown |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Length | 24 inch |
| Usage/Application | Parlour |
| Base Type | Silk Base |
| Weight | 160 gm |
| Is It Washable | Yes |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Hair Texture | Wavy |
| Set Content | 1 PIECE |
| Hair Type | Human Hair |
| Hair Style | Wavy |
| Color | Blonde |
| Hair Length | 20 in |
| Hair Color | GREEN |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Length | 20 inch |
| Usage/Application | Personal |
| Base Type | Silk Base |
| Weight | 120 gm |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Set Content | 4 PIECES |
| Color | Black |
| Hair Style | Straight |
| Hair Color | Natural Black |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Usage/Application | Personal |
| Base Type | Lace Base |
| Gender | Women |
| Is It Washable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair length | 28 inch |
| Hair weight | 100g |
Aarti Jha (Sales Executive)
Growth Exports
Ground Floor, House No-B-139, Gali No-09, Shalimar Village
New Delhi - 110088, Delhi, India