Leading Manufacturer of hair donut/ mussy bun scrunchies, silk base women topper, virgin remy machine weft bundle hair extension and silk based human hair topper from New Delhi.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Type | Messy Bun |
| Material | Human Hair |
| Hair Type | Human Hair |
| Hair Texture | Messy |
| Color | Black |
| Color Shade | Black Brown |
| Bun Size | Medium |
| Attachment Type | Elastic |
| Bun Weight | 35 grams |
| Ideal For | Women |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Product Code | Mussybun |
| Package Contain | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Messy bun human hair extensions are a quick and convenient way to add volume and style to your hair, creating the look of a casual, tousled bun. These extensions are typically made from real human hair or high-quality 100% natural human and come in the form of a scrunchie or clip-in piece that you can wrap around your natural hair. They blend seamlessly, adding fullness and texture to the bun for a more voluminous and effortless look.
They're perfect for those who want to achieve the "messy bun" look without the hassle of teasing or manipulating their natural hair. Since they're made from human hair, they can be washed, styled with heat tools, and colored to match your own hair.
₹ 9900 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Remy |
| Hair Grade | Remy Hair |
| Product Type | TOPPER |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Hair Texture | Straight |
| Texture | Straight |
| Hair Style | Straight |
| Extension Type | Topper |
| Hair Weft | Clip In Set |
| Application | Clip In Use |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Is It Washable | Yes |
| Gender | Women |
| Usage/Application | Personal |
| Length | 24 inch |
| Weight | 120 gm |
| Base Type | Silk Base |
| Features | Tangle-Free |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair Color | Natural Black |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2901 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Virgin Human Hair |
| Material | Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Length | 24 inch |
| Hair Length | 26 in |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Style | Straight |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Weft Type | Machine Weft |
| Usage/Application | Parlour |
| Base Type | Lace Base |
| Gender | Women |
| Is It Washable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| height | 14 inch |
| Weft weight | 100g |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Ideal for | Women |
| Length | 24 inch |
| Hair Grade | Virgin |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Hair Texture | Straight |
| Texture | Straight |
| Extension Type | Topper |
| Hair Weft | TOPPER |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Application | Hair Replacement |
| Hair Type | Straight |
| Gender | Women |
| Color | Natural Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Aarti Jha (Sales Executive)
Growth Exports
Ground Floor, House No-B-139, Gali No-09, Shalimar Village
New Delhi - 110088, Delhi, India