Our product range includes a wide range of silk base human hair topper, seamless hair extensions, premium remy bulk human hair, machine weft curly human hair, belluxe body wave hair extensions and belluxe raw frontal hair.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Ideal for | Women |
| Hair Grade | Remy |
| Length | 22 inch |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Texture | Wavy |
| Gender | Women |
| Extension Type | Topper |
| Hair Weft | Clip In Set |
| Hair Color | Natural Black |
| Application | Hair Replacement |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 500 gm |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Type | Straight |
A 3x4 Black Colour Silk Base Human Hair Topper is a high-quality hairpiece designed to enhance volume, coverage, and natural appearance.
₹ 799 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Remy |
| Length | 16 inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Texture | Wavy |
| Set Content | 1 PIECE |
| Color | Black |
| Extension Type | SEAMLESS |
| Hair Length | 14 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 20GM PER STREAK |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Material | Human Hair |
| Usage/Application | Personal |
| Base Type | Lace Base |
| Gender | Women |
| Is It Washable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair Style | Straight |
₹ 42000 / Kg Get Latest Price
| Hair Length | 24-28 inch |
| Hair Texture | Body Wave |
| Hair Grade | Double Drawn |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Color | Black |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Extension Type | Human Hair |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Application | Wig Making |
| Material | 100% natural human hair |
| Type Of Packaging | Box |
| Gender | Female |
| Brand | Growth |
| Country of Origin | Made in India |
100% naturl human hair## BULK HAIR BLACK COLOUR WAVY TEXTURE 24 INCH LONG ALL SIZE IS AVAILABLE
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Virgin |
| Length | 20 inch |
| Texture | Curly |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Hair Source | Indian Temple |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Lace Type | HD Lace |
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Virgin |
| Length | 18 inch |
| Texture | Body Wave |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Hair Source | Indian Temple |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Lace Type | HD Lace |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Virgin |
| Length | 10-20 inch |
| Texture | Straight |
| Extension Type | Frontal |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 50g |
| Hair Source | Indian |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Lace Type | Transparent Lace |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Virgin |
| Length | 10-20 |
| Texture | Straight |
| Extension Type | Frontal |
| Hair Color | Natural Black |
| Weight per Bundle | 50g |
| Hair Source | Indian |
| Lace Type | HD Lace |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Material | Remy Human Hair |
| Product Type | Clip-in Extensions |
| Hair Grade | Raw Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Set Content | 1 PIECE |
| Texture | Straight |
| Hair Style | Straight |
| Hair Length | 14 in |
| Extension Type | Clip-in |
| Hair Color | OMBRE PINK |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Is It Washable | Yes |
| Gender | Women |
| Color | Black |
| Length | 20 inch |
| Weight | 120 gm |
| Base Type | Silk Base |
| Features | No Shedding |
Minimum order quantity: 2 Piece
Ombre Pink Single Clip Hair Streaks Human Hair Extensions are a vibrant and stylish way to add a stunning gradient of pink to your hair.
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Straight |
| Hair Grade | Remy |
| Length | 22 inch |
| Ideal for | Women |
| Hair Length | 16-20 inch |
| Hair Texture | Straight |
| Texture | Straight |
| Gender | Women |
| Extension Type | Topper |
| Hair Weft | TOPPER |
| Hair Color | Natural Brown |
| Application | Clip In Use |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Color | Natural Black |
| Packaging Size | 100 gm |
| Usage/Application | Parlour |
| Form | Hair Strands |
A Brown Colour Silk Base Human Hair Topper is a high-quality hair accessory designed to add volume, cover thinning areas, or enhance the overall appearance of your natural hair with a seamless and realistic look.
₹ 699 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Set Content | 3 Pieces |
| Hair Style | Straight |
| Color | Black |
| Hair Length | 16 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Length | 16 inch |
| Usage/Application | Personal |
| Base Type | Lace Base |
| Is It Washable | Yes |
| Gender | Women |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Set Content | 1 PIECE |
| Color | Black |
| Hair Style | Straight |
| Hair Length | 16 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Usage/Application | Parlour |
| Gender | Women |
| Is It Washable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Material | Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Set Content | 5 Pieces |
| Hair Style | Straight |
| Color | Black |
| Hair Length | 24 in |
| Hair Color | Natural Black |
| Clip Type | Tick Tack Clip |
| Usage/Application | Personal |
| Length | 30 inch |
| Base Type | Lace Base |
| Is It Washable | Yes |
| Gender | Women |
| Country of Origin | Made in India |
| Hair weight | 100g |
Aarti Jha (Sales Executive)
Growth Exports
Ground Floor, House No-B-139, Gali No-09, Shalimar Village
New Delhi - 110088, Delhi, India