Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer donut hair bun, deep wave human hair, belluxe raw human hair bundle, belluxe raw bulk human hair, belluxe raw hair bundles and belluxe closure hair.
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Type | Messy Bun |
| Material | Human Hair |
| Hair Type | Human Hair |
| Hair Texture | Messy |
| Design | Fancy |
| Color Shade | Jet Black |
| Size | Free Size |
| Bun Size | Medium |
| Attachment Type | Elastic |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
GROWTH Life is too short to have a bad hair day and we make sure you have #GoodHairDayEveryday. - Made for 100% human hair - Ethically sourced - Made for Everyday Use - Premium quality - Made by women, Made for everyone - Featured and funded on Shark Tank India Say bye to unmanageable hair and say Hello to Chic Messy Hair with 100% human hair messy bun scrunchie. -Voluminous hair bun - A quick fix for messy open hair - Turn an untidy flat bun into a gorgeous updo.
₹ 6300 / Kg Get Latest Price
| Hair Grade | Virgin |
| Hair Type | Machine Weft, Virgin, Single Drawn |
| Length | 22 inch |
| Hair Length | Mixed Length |
| Texture | Deep Curly |
| Hair Texture | Deep Wavy |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Application | Weaving |
| Hair Origin | South Indian |
| Hair Source | Indian Temple |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Processing | Unprocessed |
| Processing | Unprocessed |
| Lace Type | HD Lace |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Virgin |
| Hair Type | Remy, Virgin |
| Length | 10- 30 inch |
| Hair Length | 10-30 INCH |
| Texture | Straight |
| Hair Texture | ALL TEXTURE |
| Extension Type | Weft |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Weight per Bundle | 100 g |
| Application | Hair Replacement, Wig Making |
| Hair Origin | Temple |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Unprocessed |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Virgin, Remy, Bulk Hair |
| Hair Length | 10-30 |
| Hair Texture | ALL TEXTURE |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Bulk Hair |
| Application | Hair Replacement, Clip In Use, Industrial Use |
| Hair Origin | Temple |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Unprocessed |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Hair Type | Virgin |
| Hair Length | Mixed Length |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Application | Wig Making |
| Hair Origin | Indian |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Unprocessed |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Hair Grade | Virgin |
| Hair Type | Virgin |
| Length | 10-20 inch |
| Hair Length | Mixed Length |
| Texture | Straight |
| Hair Texture | Straight |
| Extension Type | Closure |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | closure |
| Weight per Bundle | 50g |
| Application | Hair Replacement |
| Hair Origin | Indian |
| Bundle Weight | 50 g |
| Processing | Steam Processed |
Aarti Jha (Sales Executive)
Growth Exports
Ground Floor, House No-B-139, Gali No-09, Shalimar Village
New Delhi - 110088, Delhi, India